Radila sam lab. Analize pre nekoliko dana i kreatinin mi iynosi 32 jedinice. Moj izabrani lekar je posumnjao pa sam ponovila u drugoj laboratoriji i bilo je opet mnogo nisko 38. Uputio me na ultrayvuk bubrega i nasli su mi tri mala kamena u levom bubregu. Nalaz uree mi je u redu. U urinu je masa bakterija eserihije coli. Imam 49 godina i skoro uvek imam bakterije u urinu. Da li to ukazuje na lošu funkciju bubrega ili sta vec. Mnogo sam se uplasila sta mi vi predlayete da uradim kako to da oybiljno ispitam. Hvala

    Odgovoreno: 07. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Da je funkcija bubrega losa kreatinin bi bio visok a ovako on je u dozvoljenim vrednostima.
      ultrazvucni nalaz koji pokazuje mikrokalkulozu i nalaz eserihije coli u urinokulturi vas upucuje
      na potrebu uzimanja sto vise tecnosti na dan /od dva do tri litra/. Koristite prolom vodu.
      imajte zasticene odnose neko vreme. Zbog nalaza eserihije ne koristite mnogo antibiotike.
      njih zamenite suplementima i cajevima.
      uskladite ishranu po krvnoj grupi.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #112016

    • Postovani, volela bih da se konsultujem sa vama, oko mog sindroma. . . Pre 3 godine su mi na univerzitetskoj decjoj klinici u beogradu otkrili chiari malformaciju tip 1, simptomi su na pocetku bili blagi, kasnije se stanje pogorsavalo. . . Neurohirurzi tvrde da i dalje nema potrebe za hirurskim zahvatom. . Ali meni i dalje nije bolje. Sta predlazete kao resenje, i da li mislite da ce se simtomi povuci? Hvala unapred!