Poštovani, imam 28 godina i pre dva meseca sam operisao varikoceli zbog lošeg spermograma, međutim sa leve strane, gde je i rađena operacija, i dalje osećam grudvice vene oko testisa, kada zadržim vazduh malo duže ili se napnem vene su još veće. Interesuje me da li je to normalno posle operacije, obzirom da je testis i dalje spušteniji u odnosu na desni, ili ne? Unapred zahvalan,

    Odgovoreno: 03. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Potrebno je vise meseci da se stanje na venama normalizuje posle operacije varikocele.
      operacijom varikocele testis se ne podize vec ostaje na svom mestu.
      inace levi testis je normalno nize polozen od desnog.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #111930

    • Pozdrav. Imam 29 godina i operisao sam varikocelu prije 2 mjeseca, medjutim opet imam neke vene iza lijevog testisa. Da li je to normalno i da li treba da bude ka desni jer je dosta manji. Zbunjuje me, ne znam šta se radi sa tom varikocelom. Jel se skraćuje ili podvezuje pa bude zategnuta ka na desnu stranu. Hvala na odgovoru.