Poštovani, molio bih vas za tumačenje rezultata spermograma, kao i preporuku lečenja ukoliko je isto potrebno: spermogram# rezultat: referentne vrednosti: izgled žućkast - zapremina ejakulata 4 2-7 ml likvefakcija 4 0-30 min. Viskoznost normalna - koagulacija ne - ph 8 7, 2-7, 8 broj spermatozoida/ml 102 20-250 x10^6/ml broj spermatozoida/vol 408 >50- x10^6/vol progresivno pokretnih 30 >25-% pokretnih u mestu 10 >10-% nepokretnih 60 -% leukociti 15-20 u vidnom polju do 15- spermocitogram# normalne forme 31 >60-% abnormalne forme 69 <40-% glava 25 <30% vrat 0 <20% rep 44 <20% . S poštovanjem, miloš

    Odgovoreno: 03. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Ako sam sve dobro razumeo broj je dobar.
      lako je smanjen procenat pokretljivih.
      takodjer je smanjen procenat spermatozoida normalne gradje.
      leukociti poviseni sto govori da je razlog ovakvog spermograma infekcija.
      nju treba istraziti i pravilno leciti.