Imam 42 godine i do sada nisam imao sličan problem. Na pregledu kod urologa postavljena je sledeća dijagnoza: itgu obs. , canalis ing. Bill. Apertus. Osećam tupi bol suprabično, ingvinalno, tištanje se javlja povremeno, a 1-1, 5 sata nakon seksa gotovo uvek. Prikikom mokrenja nema krvi u mokraći, niti zaostajanja urina. Lab. Nalazi: uk sterilna, psa 1, 28, se 3, dosta sluzi u urinu, 3-4 leukocita, malo proteina. Eho abdomena uredan, prostata veličine oraha sa zapreminom od 22 ccm. Traže se sledeći nalazi: bris uretre na hlamidije, mikoplazme, ureaplazme, bakterije, spermokultura i pregled kod opšteg hirurga (???) . Molim vas za mišljenje o dijagnozi, vrednosti psa, veličini prostate i bolu koji se javlja nakon seksa.

    Odgovoreno: 03. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Pa urolog trazi misljenje hirurga o mogucem postojanju obostranih preponskih kila koje bi
      mogle dati slicne tegobe vasima.
      ujedno trazi i bakterioloske preglede koji bi mogli razjasniti vase tegobe jer sve sto je do sada uradjeno je
      uglavnom u granicama. To se odnosi i na psa.
      najverovatnije se radi o hronicnom prostatitisu sto ce biti jasnije posle dobijanja trazenih nalaza.