Postovani dr ne lijecim se preko neta jer danas sam bio na urologiji zbog 4 napad bubrega u razmaku od 3 sata. Cisto me zanima jer nisam najbolje razumio sta mi je dr uradio ali kako je to uradio bolje je. Znaci pomocu cistoskopa umetno mi je nekakvu cjevcicu valjda do mokracnog mjehura nemam pojma jer se sumnja na kamen u bubregu iako rentgen i ultrazv. Ne pokazuju. Zanima me sta je to sto mi je uradio i kako sa time se nositi dalje kroz zivot. Da li moze da ometa dalji sexsualni zivot il nesto dr. Hvala puno i ako ne odgovorite.

    Odgovoreno: 30. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Ubacio vam je cevcicu-sondu double j u ureter -mokracovod koji vodi mokracu od bubrega do mokracne besike.
      sada je odblokiran bubreg, odnosno mokraca se slobodno drenira iz bubrega cime je smanjen pritisak u
      bubregu i bolova vise nema.
      sondu ce te nositi neko vreme a sa kamenom koji je obstruirao ureter ce nesto morati da se uradi.