Postovani, molim vas da mi odgovorite na neka pitanja vezana za probleme moga oca. Zapravo moj otac ima problem sa prostatom. Tacnije nalazi nisu dobri, a on ne oseca nikakve tegobe. Prosle godine je radio ultrazvuk i na njemu je prostata bila uvecana a psaje bio 15. Sada je psa 16 i predlozili su mu biopsiju za koju se sprema. Ja znam da ti nalazi nisu dobri, ali me zanima vase misljenje. Sta to zapravo znaci? Unapred zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 30. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Tumorski marker psa se krece u granicama od 0-4.
      radi se o tumorskom markeru specificnom za prostatu.
      posto je kod vaseg oca vrednost psa 4 x veci od dozvoljenog,
      predlozena mu je biopsija prostate. Tada ce specijalnom iglom da se uzme vise
      komadica prostate i isti ce se pregledati pod mikroskopom da se vidi da li
      postoji ili ne malignitet prostaticnog tkiva.