Postovani, mozete li mi reci analizu spermatograma mog muza. Vec godinu dana pokusavamo dobiti bebu ali bezuspesno. Kod mene je sve uredu, pa je moj ginekolog rekao da muz uradi spermogram. Ovo su rezultati: konzistencija: gusca-redja bistrina: zamucena boja: belicasta-bezbojna sluz: - kolicina u ml: 1, 5 broj spermatozoida u l: 20, 0 x 10 9/l broj spermatozoida u ejakulatu 30, 0 x 10 9/l zivih spermatozoida 10, 0% ukupno pokretnih (gusta kap): 10, 0% od toga: aktivna progresija ("a") -% slaba progresija ("b") 5, 0% bez progresije ("c") 5, 0% nepokretnih ("d") 90, 0% normalnih oblika: 5, 0% patoloskih oblika: 95, 0% od toga: defekt glave 60% defekt vrata i srednjeg dela 20% defekt repa 15% druge celije: - aglutinacija: - sperma: oligozoospermia gr. I asthenozoospermia gr iii teratozoospermia gr. Iii kakva je sansa sa ovakvim spermogramom da dodje do trudnoce prirodnim putem? Sta nam je sledece ciniti. On je radio i spermokulturu i uredu je sve, kao i brisevi na bakterije, glivice, micoplazmu. Sta nam govori ovakvo stanje spermograma? Srdacan pozdrav i unapred zahvalna na brzom odgovoru. Sofija

    Odgovoreno: 27. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Nadjite urologa koji ce pronaci uzrok ovakvog spermograma kako bi se preduzela
      pravilna terapija.
      moguce je lecenje i suplementima. Ako vas to zanima onda se javite na moj meil: bocokic@gmail. Com