1. Direktni mar igg iz sperme - asa test

    Pitanje broj: #111562

    Postovani, u cilju ostvarivanja trudnoce, ja i suprug smo po preporuci urologa uradili dodatno asa testiranje u torlaku. Nalaz je kod supruga bio mar igg++40% vezanih spermatozoida direktno, mar igg indirektno +10% vezanih spermatozoida. Moj rezultat je mar igg indirektno +10% vezanih spermatozoida. Nalaz spermokulture je uredan. Iako u spermi postoje leukociti 0, 48 / ref. Vrednosti <1 mil/ml) i ostale celije 13. 33. Napominjem da su svi ostali nalazi uredni. / hsg, brisevi, hormoni/ najnoviji suprogov spermogram pokazuje uredne vrednosti sperme sem povisene likvefakcije / preko 60 min parcijalno/ i sluzave konzistencije zbog cega smo opet savetovani da suprug uradi asa test. Molim vas za savet koji je test asa relavantniji za davanje dijagnoze, da li onaj davanjem uzorka sperme ili je dovoljna analiza iz krvi? Unapred hvala, djeni

    Odgovoreno: 30. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Direktni mar igg se radi iz sperme a indirektni iz krvi. To je za muskarca.
      znaci kod zena se radi samo test iz krvi /indirektni/.
      merodavne su obe metode i od velikog znacaja.
      na slicno sam pitanje odgovorio i mislim da je vase jer ja ne vidim
      meil sa koga mi stizu pitanja.