Imam pitanje, lijevi testis mi je uvecan i kada ga opipvam osjetim kao nekakve vene, kada legnem taj se otok smanji u mogu da napipam testis koji je manji od desnog. Imam normalne sexualne odnose i cak mi je zena zatrudnila i u drugom je mejsecu. Bojim se otici doktoru jer se bojim da nije nesto lose i opsano. Inace ova promjena mi je odavno ima mozda 5 do 6 godina ako ne i vise. Da li neko ko ima rak testisa moze da oplodi zenu?

    Odgovoreno: 27. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Mislim da se radi o varikoceli ili mozda skrotalnoj kili.
      to se bez pregleda ne moze tacno znati.
      uradite ultrazvuk testisa koji ce vasu dilemu sigurno razresiti.