Poštovani. Pre 3 godine tokom posla čučnuo sam da podignem teret, kad sam ustao u tom momentu mi se povukao testis ka stomaku. I tako kad god radim, trčim ili se bilo kako naprežem, testis se odma uvuče i smeta kao da žulja. Radio sam i ultra zvuk doktori kažu da je sve uredu nemam ni kilu ni varikocelu. Bubrezi i prostata nalazi dobri. Urinokultura dobra. Zna da me i žiga iznad testisa. Prepona zna da me zeza i bude vruća na dodir. Skoro je počeo i drugi testis da se podiže a znaju i da se smanje pri težem naprezanju. Napipam uvek kao neke žile izmedju testisa i stomaka. Doktori me drže na kontrolama na godinu dana. U zadnje vreme mi polni organ čudno miriše. Jel moguće teretom i vežbama sve ovo izazvati? U vreme povrede sam radio kao fizikalac a posle posla sam kod kuće radio vežbe (sklekovi, trbušnjaci i čučnjevi) .

    Odgovoreno: 25. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Ako su vam testisi tako pokretljivi onda bi trebalo da se oba malom intervencijom fiksiraju u
      skrotumu da ne dodje do uvrtanja neurovaskularne peteljke testisa/torzije/sto bi tada iziskivalo
      najhitniju hirursku intervenciju.