Poštovani, imam dve ćerke od jedanaest godina, prevemeno rodjene, bile u inkubatorimma, jedna ostala slepa, trenutni problem je druga devojčica sa bolešću bubrega, uretera i bešike. Operisana dva puta 2003. I 2007. Godine. Operacija mega uretera i uretera duplexa izvršena u institutu za majku i dete. Operisao dr. Svetislav bojanić. Trenutni problem: zbog znatno uvećanog levog bubrega (143 mm.) u odnosu na desni (98mm.) usled hidronefroze, zatim pokazane redukcije debljine parenhima tog bubrega hidroureteronefroze sa te strane pokazane posle mr urografije te usporene eliminacije urina usled toga, predložena je nefrektomija. Ne znam kako da postupim, da li je nefrektomija neophodna? Dijagnoze su: st. Post resectionem ureterocele et resectionem partialis ureteris pro polus sup. Cum uretero-uretero anastomis terminolateralis i. Sin. Et reinplotaniem ureteris sin. Sec. Cohen a. A. Ix sst. Post remoludationem et rereimplantrantaionem ureteris sin. Sec. Passini cum "psoas hitch"pp megaureter obstructiva secundaria a. A iv rvu lat. Sin gr. Iv q62 st. Post pyelonephritis acuta rec. Hvala unapred na odgovoru, dragan

    Odgovoreno: 27. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Nefrectomia se ne predlaze tek tako vec samo na osnovu svih pretraga koje su uradjene
      i koje dokazuju fakticki afunkciju tog bubrega.
      porazgovarajte otvoreno sa vasim doktorima.
      mozete potraziti i drugo misljenje kod urologa koji se bavi decijom urologijom.