Poštovani doktore, prije dvije godine sam se počeo aktivno baviti biciklizmom i uzrokovano neprimjerenom opremom i lošim sicom iziritirao jako područje prepona. Jednog dana mi je nastala jaka bol u području donjeg stomaka, direktno iznad polnog organa, u polnom organu, u testisima i području prepona. Pojavilo se i malo krvi u mokraći i spermi koju sam mogao vidjeti vlastitim okom. Ako bi se nekad pojavilo, to je uvijek bila samo prva kap, tj. Na samom početku mokrenja. Često se javlja poslije polnog odnosa, tj. Ejakulacije. Poslije polnog odnosa često imam neugodan osjećaj u navedenom području. Još jedan iritirajući faktor je hladnoća, tj. Prehlade, to me prepalo i uputilo na pregled urologu. U ove dvije godine sam obišao više urologa, koji svaki tvrdi da se skoro sigurno radi o iritaciji prostate, tj. Hroničnom nebakterijskom prostatitisu. Obavio sam detaljne urološke pretrage, počevši od kompletnog uzv trbušne šupljine, testisa, bubrega preko rentgena istog područja, citološki nalaz urina od više dana, normalne pretrage mokraće i sperme, nalaze krvi- kreatinin, minerale, gfr, psa vrijednost. Svi nalazi su potpuno uredu svaki put kad sam ih radio. Nijednom nisu našli krv ili bilo šta sumnjivo. Jedan urolog je rekao da postoji malo zadebljanje stijenke mokraćnog mjehura, koje je tipično za prostatitis, al se i ono na sljedećm pregledu povuklo. Ono što mene brine je izjava jednog mog prijatelja koji je doktor kako se krv u mokraći može javiti kod tumora mokraćne bešike. Urolozi su mi pojasnili da je to praktično nemoguće za moju dob (24 godine) i da simptomi ne odgovaraju mojima. Jedan urolog mi je predlagao da uradim i cistoskopiju, al da nije potpuno neophodno jer je zahvat prilično agresivan i bolan. Brine me što mi nijedan doktor ne predlaže neku konkretnu terapiju, nego samo kažu ne brini se i javi se ako budeš opet imao tegoba. Da napomenem da se bavim sportom, živim zdrav život, jedem dosta voća i povrća, pijem mnogo tečnosti i na to baš pazim. Nisam pušač, alkohol sasvim rijetko konzumiram. Molim vas da mi kažete vaše stručno mišljenje i unaprijed vam se mnogo zahvaljujem.

    Odgovoreno: 25. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Bez obzira na sve negativne nalaze uradite cistoskopiju i bakterioloske briseve uretre/na bakterije i
      gljivice, trihomonas, hlamidiju i obe mikoplazme, naravno ako to vec niste uradili/.
      sa nalazima mi se javite na meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na datum i broj ovog pitanja.