Poštovani molio bih da mi protumacite spermogram. . . Izgled. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Žućkast zapremina ejakulata. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 viskioznost. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Smanjena koagulacija. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Da ph. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 broj spermatozoida/ml. . . . . . . . . . . . . . . . . . 65, 5 broj spermatozoida/vol. . . . . . . . . . . . . . . . . . 262 broj progresivno pokretnih. . . . . . . . . . . . 20 broj pokretnih u mestu. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10 broj nepokretnih. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70 leukocita. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1-3 normalne forme. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 abnormalne forme. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 75 glava. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22 vrat. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0 rep. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 53 da li sa ovim spermogramom postoji mogucnost prirodnig začeća? Hvala i pozdrav.

    Odgovoreno: 22. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Lako je smanjen procenat pokretljivih spermatozoida.
      smanjen je i procenat spermatozoida normalne forme.
      lako je povecan broj leukocita.
      najverovatnije da postoji infekcija koju treba bakterioloski da identifikujete
      pa i da je potom lecite. Ako se radi o polno prenosivim klicama lece se oba partnera
      a odnosi su sa zastitom.
      u svakom slucaju mogucnost oplodnje prirodnim putem je velika.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #111326

    • Molim vas da mi protumacite spermogram mog supruga: zapremina 3, 9 ml (2-7) , likvefakcija 15min, konzistencija normalna, broj sperm. 47 (20-250) , broj sprerm. 183, 3 10*6/v (> 50) , progresivno pokretni a0, 30, b0, 19, c 0, 19, nepokretni 0, 32, leukociti 0, 20, vitalnost 0, 72, normalna forma 0, 66, abnormalna forma 0, 34. Hvala.