Imam 17godina i na penisu imam tvrde bubuljice. Lice na one tvrde koje se javljaju na licu. Ne znam tacno kada su se pojavile ali dve godine mi se stanje uopste ne menja. Ima ih najvise u predelu korena penisa, a na gore sve manje i manje i to vise na strani okrenutoj tesisima. Dva puta se desilo da se naduju, nakon sto sam iscedio nestale su, izaslo je nesto kao iz mitisera. Nisam se nikome obratio zbog stida, nisam imao seksualne odnose. Ne izazivaju nikakve smetnje i ne svrbe. Mnogo me nerviraju. Negde sam citao o tome i pise da je to normalno, ali ja mislim da nije, smeta mi najvise estetski. Bojim se da stupim u seksualne odnose bas zbog toga. Molim za pomoc. Ne znam da li smem da ih uklanjam sterilnom iglom, kao sto to rade po kozmetickim salonima samo uklnjaju one na licu?

    Odgovoreno: 22. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Po opisu promene odgovaraju retencionim lojnim cistama.
      bilo bi najbolje da se obratite urologu ili koznom doktoru na pregled.
      ako to ne mozete onda pokusajte sami da ih odstranite istiskivanjem, ali po jednu - dve, ne sve odjednom.