Pozdravljam, mozete li mi reci da li lijekovi xanax i elicea utjecu mnogo na pokretljivost i kvalitetu spermija. Planiram porodicu a neminovno moram poceti koristiti ove lijekove zbog depresije i anksioznosti xanax 0, 5 mg dnevno i eliceo 10 mg dnevno hvala unaprijed

    Odgovoreno: 22. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Tacne informacije o delovanju ovih antidepresiva na spermatogenezu i eventualnu pokretljivost spermija
      nemam, ali obzirom na njihova mnogobrojna sporedna nezeljena dejstva, nije iskljuceno da ispolje i tu
      svoja dejstva.
      pokusajte to proveriti iz nekog drugog izvora, ali u svakom slucaju imajte i tu mogucnost nepozeljnog dejstva
      na umu.
      mozete i povremenim kontrolama spermograma na 5-6 meseci to pratiti.