Postovani, pojavile su mi se dve jako male ostre na dodir izbocine na 1cm iza glavica penisa od dole. Lekarka kod koje sam isao je rekla da su to kondilomi (condy. Acuminata) i nanela mi je kremu podofilin. To treba da odradi posao i da prodje. Kaze mi takodje da devojka uradi kontrolu kod ginekologa sto ce i uraditi. Ako mi ne prodje od tretmana ici cu kod drugog lekara, citao sam o tom podofilinu i uglavnom sve nekako negativno. Interesuje me koliko je lek siguran, s obzirom da su jako male bradavice ona kaze da ce proci od jednog tretmana, takodje me interesuje na koliko cesto devojka treba da ide na kontrole kod ginekologa? Inkubacija je 2-6 meseci i ako niko nema nista onda smo zdravi. Ja sam spreman, a i ona je na apstinenciju tih 6 meseci kako se ovo ne bi prenosilo. Da li je to pozeljno s te strane? I jedno me jos interesuje, stvarno ne razumemo ni devojka ni ja, odakle sam uspeo da dobijem kondilome s obzirom da se prenose odnosom, a imamo ih samo medjusobno. Da li je moguc neki drugi nacin prenosenja? 2 godine smo u vezi, a da je imao neko od nas dvoje ispoljili bi se valda ranije. Unapred puno hvala na odgovoru, pozdrav.

    Odgovoreno: 19. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Ako podofilinom ne odstranite kondilome, onda potrazite urologa koji ce to radio talasima u
      jednom aktu uraditi.
      kako ste dobili kondilome je stvar teorije i to nije ni bitno vise.
      odnose mozete imati sa zastitom.
      devojka neka ide na dva tri meseca kod ginekologa na kontrolu.