Imam 55 godina, mokrenje uredno, nikturija da 1 x, mlaz dobar, nema krvi u mokraci. Bio sam juce kod urologa i kaze ovako a ja bas ne razumem sve ili nije mi jasno.: [b]us[/b] m. Besike je jako distendirana bez patoloskog sadrzaja. Prostata se tesko vizualizira. Velicine 47x33x40 ml, volumen 32 ml. Nakon mikacije zaostaje 30 ml ru. [b]rt[/b]prostata je velicine oko 4 cm, nehomogena, u levom lobusu palpiram nodus koji je minimalno tvrdji od okoline glatke povrsine. Exprimat poz. Dgadenoma prostatae n40. Th: 0 kontrola sa nalazima urin, uk. Ks, se, nefrogram, psa i f/t psa, i kulmra exprimata prostae urinukultura, danas stigli rezultati: 1. Materijal dat na analizu * krv vrsta pregleda: tpsa -ukupni prostata specificni antigen [b]rezulltat nivo psa u serumu iznosi 0. 90 ng/ml [/b] ref. Vrednosti psa (ng/ml) za starosnu dob 50-59 god 1. 7 (+/- 1. 2) 2. Materijal dat na analizu: urin vrsta pregleda: urinokultura rezulltat: kultura je sterilna vrsta pregleda: broj bakterija u 1 ml urina rezulltat: 0 3. Materijal dat na pregled: sekret prostate vrsta pregleda: mikroskopski pregled rezulltat: direktan gram preparat po vidnom polju: 10-12 epitelnih celija, 7-8 pmn leukocita, sluz vrsta pregleda bakterioloski pregled rezulltat: kultura je sterilna vrsta pregleda mikoloski pregled rezulltat: candida sp=negativ

    Odgovoreno: 22. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Kod vas se radi o bhp/benignoj hiperplaziji prostate-adenomu prostate/.
      uradjeni markeri psa su uredni, kao i bakterioloski pregledi urina i sekreta prostate.
      prostata je malo uvecana i posle mokrenja vam u besici zaostaje rezidualni urin/30 ml/
      a i besika je distendirana /prosirena/ zbog savladavanja otpora pri mokrenju od uvecane prostate.
      predlazem vam da uzimate biljne preparate prostate power, paraprotex i probiobalance.
      videti na www. Suplementi-srb. Com