2010 god. Sam operisao varicocelu, nakon operacije je supruga ostala u drugom stanju nakon 2 meseca. Uradio sam spermogram sada nakon 3 godine i nalazi su sledeci zapremina ejakulata 2ccm, vreme razvodnjavanja 20 min. , viskozitet normalan. Ph vrednost 7, 3. Normokineza 30, hipokineza 40, akineza 30. Broj u 1 ccm 12. 500. 000 broj u celom ejakulatu 25. 000. 000. Normalne forme 83, 7. Patoloske forme: glava 8, 9, vrat 4, 1 rep 3, 1. Dijagnoza: oligospermia igledom bojenih preparata deo spermatozoida pokazuje jasnu citolosku gradju, a deo nejasnu, kopljasto izmenjenih glava, bez akrozomalnog rasvetljenja. Moliovas za misljenje, jer vecneko vreme pokusavamo da dobijemodrugo dete. Unapred zahvalni pozdrav misljenje: pre

    Odgovoreno: 18. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Pokusajte sa proohed plusom a mozete uraditi i potrebne bakterioloske preglede
      da bi se lecila i moguca infekcija koja moze biti uzrok vase oligospermije.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #111209

    • Poštovani, konkretno na sta se misli pod. . . Pokusajte sa proohed plusom. . . Da li je to lek? Unapred zahvalni pozdrav