Pozdrav. . . Mikrobioloskim pregledom mi je ustanovijena escherichi-u coli i enterococcus sp. Preporuceno mi je da mazem hloramfenikol mast i da ispiram sa kalijum-permanganatom. Da li ce ova terapija biti dovoljna za izlecenje? Koji hloramfenikol da mazem za kozu ili sluzokozu? I ako neko moze da mi kaze kojim redosledom, jel prvo mazem pa ispiram ili obrnuto? Kako ide priprema tog kalijum p. ?

    Odgovoreno: 17. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Ako nema reinfekci9je onda ce predlozena terapija biti dovoljna.
      hipermangan-nekoliko zrna rastvorite u vodi i to je za ispiranje.
      koji imate hloramphenikol mazite uvece i hipermangan ujutro.