Postovani doktore, imam problem sa prevlacenjem kozice preko glansa koji se zove fimoza (kako sam citao) . Citav zivot od malena sam imao ovaj problem, to jest nikad nisam ni mogao da prevucem kozicu preko jer je bolilo pa nisam smjeo a i cuo sam da moze doci do nekog pucanja. Pa bi vas zamolio da mi kazete jel se ovaj problem mora rijesiti operacijom ili moze koristenjem nekih lubrikanata? Da li je operacije zahtjevna i kakav je proces zarastanja? I ako postoje neki efikasni lubrikanti koji bi mogli pomoci koji su to i gdje da ih kupim? Veliki pozdrav iz bih

    Odgovoreno: 17. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Ovaj se problem najlakse zavrsava operativnom korekcijom.
      radi se o lakoj rutinskoj intervenciji koja se najcesce radi u lokalnoj anesteziji.
      ako se koza prepucijuma moze prevuci preko glansa onda se nekada upornom "fiskulturom" moze resiti
      problem relativnog suzenja uz koriscenje raznih masti. Dilataciju ne vrse masti vec vezbanje.
      ja preporucujem ulje kantariona ali mogu i kortizonske ili cak i masti sa anestetikom.