Pozdrav i unapred hvala na pomoci, savetu. Ovako moj problem je ozbiljan, u braku sam 4 godine, krajem 2009 godine operisao sam varicocoella (leva str.) . Posle izvesnog vremena uradio sam kontrolni spermogram gde mi je konstatovana dijagnoza oligoasthhenospermia: u 1 ml sperme 2 mil spermatozoida, pokretnih oblika 10% kvalitetnih oblika ispod 5% . (stanje isto kao i pre operativnog zahvata) . Sredinom 2010 god dr. Urolog mi je propisao terapiju testosteron depo 250 mg jednu ampulu svaki 21 dan, muskularno, ukupno x ampula. Posle primljene terapije uradio sam nalaz i dijagnoza azoospermija! Tog dana dr. U banja luci hteo je da mi uradi biopsiju testisa, hirurski, rezom, tada sam odbio jer sam cuo da se u beogradu ili leskovcu biopsija radi pomocu specijalne pistolj igle. Od tog perioda koristim razne prirodne lekove, cajeve, adekvatna iskrana. Sredinom 2011 god kontrolnim nalazom utvrdjena dijagnoza oligoasthhenospermia, ima dosta mladih celija na niskom stepenu zrelosti, dozvoljen broj le. Tek u nekom vidnom polju zapaza se po neki nepokretan ili nepravilnog oblika spermatozoid. Nastavljam sa cajevima, hranom, izmedju ostog pokusao sam i terapijom homeopatije i krajem 2012 godine radim nalaz, dijagnoza oligoasthhenospermia, u 1 ml sperme ima oko 1 milion spermatozoida, pokretnih 1% , veliki broj mladih celija spermatogeneze, br. Mladih celija se uduplao od prethodnog nalaza, ali i dalje ne sazrevaju. Trenutno koristim vitamine, b, c, oligovit drag. Molim vas da me uputite, nasavetujete u kom pravcu da idem sa resavanjem mog problema, da ne lutam, dosta toga citam po netu, razna iskustva. . . Cinjenica da se ne predajem, ali tesko se borim sa ovim problemom, hvala jos jednom na razumevanju, pozdrav!

    Odgovoreno: 14. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Savetovao bih vam promenu nacina ishrane, podizanje imuniteta i koriscenje suplemenata.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com
      pozovite se na ovo pitanje.