Postovani, mom sinu u 5 god. Je otkriven prosiren pijelon na levom bubregu. Tada je imao proteine, kreatinin i krv u urinu. Redovno smo se kontrolisali u svom gradu. U medjuvremenu smo poslati u drugi grad nefrologu posto smo u nasem ostali bez. Tamo smo po prvi put ostali na ispitivanju kod nefrologa i urologa. Zadnja konacna dijagnoza je (pre mesec dana) hydronephrosis 1. Sin. U opstoj anesteziji uradjena cistoskopija: sluznica mokracne besike uobicajenog izgleda, levo usce neprolazno za sondu ch 3. Plasiran je kateter koji je sutra dan i izvadjen otpustili su nas kuci uz antibiotike (palitrex) i kontrolu urina i uronokulture. Nije nikada imao urinarnu infekciju a unazad 3 god u urinu ima krv u tragu ili pozitiv, urinokultura je sterilna. Interesuje me koliko ovo njegovo stanje moze da mu osteti bubreg, i da li je u ovom slucaju potrebna operacija? Dete sada ima 9 god. Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Bez uvida u sve nalaze tesko da neko moze da da definitivno misljenje o potrebi hirurskog lecenja hidronefroze.
      ako sam ja dobro razumeo iz vaseg opisa, problem je u uscu levog uretera u besiku. Ako bi bilo tako i ceo levi ureter bi
      bio prosiren-dilatiran a o cemu dijagnoza ne govori.
      mislim da je najbolje sa detetom i svom dokumentacijom posetiti nekog drugog jos urologa i traziti i drugo misljenje.
      sada po privatnim ordinacijama to mozete lako uraditi.