Molim vas da mi protumacite sledeci nalaz spermograma: apstinencija 4 dana; koagulacija: da, izgled: zuckast; volumen: 3ml; likvefakcija: 10 min; viskoznost: povisena; ph: / (ref. Vr. 7, 2-7, 8); broj spermatozoida u 1ml: 153 (ref. Vr. 20x10 na 8n) pokretljivost: posle 1 sat: aktivni 30% , u mestu 5% , nepokretni 65% , aglutinacija ++; leukociti 3-4: eritrociti 1-2bleda, normalne forme 61% , abnormalne forme 39% . Glava 35% , vrat /, rep4% . Izvinite sto nalaz nije skeniran, zbog nemogucnosti da se takav posalje, isti je prepisan. Unapred zahvalan!!

    Odgovoreno: 13. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Spermograme saljite skenirane.
      pokretljivost je smanjena.
      aglutinacija izrazena.
      leukociti poviseni.
      oblik uredan.
      ovakav spermogram je najverovatnije zbog postojece infekcije/poviseni le/, ali je moguce da i
      autoimuni procesi izazivaju smanjenu pokretljivost spermatozoida. Zato se obratite urologu
      da se ispita moguca infekcija kao i da uradite asa/antispermatozoidna antitela/.