Postovani, vec dve ili tri godine unazad povremeno mi se u urinokulturi pojavljuje eserihija koli. Obicno je nema vise od 100 000 ali sam je svaki put lecila po savetu lekara, po antibiogramu. Simptomi su uglavnom bili peckanje pri mokrenju i neprijatan osecaj. Medjutim, pre oko 2 meseca su mi se simptomi promenili, pocelo me je boleti u donjem delu ledja u predelu krsta i struka, i imala sam povremene probadne bolove u donjem delu stomaka. U urinokulturi je nadjena eserihija koli 60 000. Imala sam i povisenu sedimentaciju, fibrinogen i crp. Tada mi je ultrazvuk radio i urolog a kasnije i radiolog, i receno mi je da su bubrezi u redu. Antibiogram je pokazao rezistentnost na sve sem na gentamicin, amikacin, ofloksacin i ciprofloksacin. Pila sam 5 dana ofloksacin i 10 dana nitrofurantoin 2x1, pa 5 dana 1 dnevno. Uz to sam pila caj od uve josif pancic. Bilo mi je bolje. Posle desetak dana od zavrsene terapije ponovo je pocelo da me boli deo ledja oko struka i u krstima i javilo mi se probadanje u donjem delu stomaka, 27. 12. 2012. U urinu je pronadjeno 80 000 eserihije koli sa identicnim antibiogramom kao i prethodni put. Pocela sam da pijem ciprofloksacin ali sam prestala posle 1 dana zbog problema sa tetivom na stopalu koja je identifikovana kao nezeljeno dejstvo ciprocinala. Doktorka mi je savetovala biljni preparat palisept, koji sam pila dva dana ali me je posle svake tablete sve vise boleo zeludac da bi me juce poceo bas jako boleti pa sam prestala da ga pijem. Sad sam, prakticno, bez ikakve terapije za urinarnu infekciju. (u medjuvremenu mi je ginekolog, po antibiogramu, zbog nadjene klebsielle pneumoniae u cervikalnom brisu propisao doksiciklin 1 dnevno i pijem ga vec 4 dana.) veoma sam zabrinuta i uplasena, pa vas molim za savet sta raditi dalje.

    Odgovoreno: 10. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Budite oprezni sa antibioticima i uvek ih uzimajte sa probioticima.
      eserihija koli se tesko leci pa ne morate mnogo ni insistirati na antibioticima.
      predlozio bih vam suplemente pa ako ste zainteresovani vi se javite na moj meil: bocokic@gmail. Com
      pozovite se na ovo pitanje.