Poštovani doktore, moj problem sa erekcijom počeo je pre otprilike 8 godina (sada imam 40g) . Erekcija mi nije bila maksimalna kao kada sam bio mlađi. Nakon višemesečnih problema sa erekcijom obratio sam se ordinaciji dr. G. Popovića koji mi je bez ikakvog pregleda dao (skupo plaćene) prirodne suplemente sawpalmeto. Nakon 2 meseca sam odustao, a zatim sam otišao u ordinaciju dr. Slobodana udovića (koji je pre radio kod dr. Popovića) a on je prvo dao da uradim briseve, hormone testosteron, prolaktin itd. . Rezultati su bili u redu i on mi je počeo prodavati sawpalmeto (bez efekta) . U ovom periodu sam koristio i viagru (od 100mg delio na 4 dela) i uspevao sam da imam normalnu erekciju. Nakon 2 godine opet sam odlučio da posetim nekog doktora (jer ovo nije bilo rešenje) i otišao sam kod dr. Save perovića koji je na osnovu vizuelnog pregleda dao (besplatno - nisam mogao da verujem) tablete firme takeda (ne sećam se tačnog naziva) . Međutim ni oni mi nisu pomogli. Nakon toga sam bio odsutan iz srbije 2 godine (u međuvremenu je dr. Sava perović preminuo) i kada sam se vratio pošto mi se stanje i sa tabletama pogoršavalo. Sada delim viagru od 100mg na tri dela i utisak nije kao pre kao da slabi erekcija (teže je postižem) . Inače jutarnje erekcije nemam uopšte (ponekad, par puta mesečno poluerekcija kada mi je bešika puna) . Takođe sam primetio da na glansu imam modar prsten (to nisam imao pre, kao da je slaba cirkulacija) . Poslednje kod koga sam bio pre 1 godine kod dr. Aleksandra miloševića (polimedic) koji mi je ubrizgao inekciju direktno u penis i nakon određenog vremena postigla se po njemu zadovoljavajuća erekcija (prilikom mog dodirivinja penisa erekcija se pojačavala a bez dodirivanja bi se gubila i obratno) . Rečeno mi je da uradim analizu slobodnog testosterona (rezultat je bio iznad donje grancice (duplo više) ) . Pošto sam pročitao na forumima da ovo može biti znak kardiovaskularnog problema uradio sam uz srca kao i test opterećenja, dopler krvnih sudova vrata i svi rezultati su bili u redu. Postoji volja sa moje strane da se konačno dijagnosticira uzrok ali generalno se niko ne udubljuje. Na kraju bih rekao i da prilikom masturbacije teže postižem erekciju koja nije zadovoljavajuće čvrstine osim pred sam čin ejakuliranja. Prilikom nadražaja od strane devojke osećam izmeću pupka i korena penisa uvek neku vrstu grča i nemam (ni sa viagrom) ono pulsiranje (između testisa i anusa) prilikom dostizanja erekcije (osećaj upunpavanja krvi ili pre sa jutarnjom erekcijom kada mi je smetala da mokrim) . Čak sam probao i sa akumpunkturom pre 2 meseca bez efekta. Mislim da je moj problem slaba prokrvljenost (postoje 2 vene na penisu koje su oko 5-6mm i ne znam da li one utiču na venski odliv) i da li mogu negde da odem i da za 1 dan završim diagnostiku (s obzirom da sam sve analize već prošao) . Još bih dodao da sam 2000g imao irigografiju (ne znam da li je to zračenje moglo da izazove zagrčenje vena) . Izvinjavam se na opširnosti ali sam morao da iznesem kompletan problem koji želim da rešim ali jednostavno ne znam gde i kako. Srdačno veliko hvala

    Odgovoreno: 12. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Mislim da u vasem slucaju ne postoji organska osnova problema kojeg imate.
      pokusajte malo da promenite stil zivota i nacin ishrane.
      posetite i klinickog psihologa.
      inace u polimedu kod doc. A. Milosevica mozete uraditi svu dodatnu dijagnostiku.