Molim vas da mi protumacite nalaz spermograma: apstinencija 4 dana; koagulacija: da, izgled: belicast; volumen: 1. 8ml; likvefakcija: 12 min; viskoznost: normaln; ph: / (ref. Vr. 7, 2-7, 8); broj spermatozoida u 1ml: 185 (ref. Vr. 20x10 na 8n) pokretljivost: posle 1 sat: aktivni 25% , u mestu 10% , nepokretni 65% , aglutinacija ++; leukociti 4-6: eritrociti 5-7, normalne forme 47% , abnormalne forme 53% . Glava 33% , vrat 05% , rep15% .

    Odgovoreno: 09. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogram bi uvek trebalo poslati skeniran na tumacenje.
      volumen lako smanjen.
      procenat pokretljivih je manji.
      aglutinacija prisutna.
      leukociti preko 1
      procenat morfoloski ispravanih spermatozoida je dobar.
      za pretpostaviti je da je infekcija uzrok promena u spermogramu pa je treba obraditi.
      takodjer uzeti u obzir i aglutinaciju i razmisljati o mogucim auto imunim procesima/asa antitela/.