Molio bi vas, ako bi ste mogli, da mi protumacite spermogram! Volumen 6, 6 ph 7. 8, viskoznost (normalna) likvefakcija 17, spermozoida/ml 48, 3 spermozoida/v 318, 5 leukocita 11, 5, okruglih celija 1, 0 zivih spematozoida 33, nezivih spermatozoida 67, (a) progresivno brzo 30, (b) progresivno sporo 15, neprogresivno 11, nepokretni 44. Aglutacije nema, normalnih formi 0, 53 abnormalnih formi 0, 47. Unapred zahvalan!!!

    Odgovoreno: 09. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogram je dobar iako su leukociti poviseni sto je sigurni znak prisustne infekcije.
      nju treba istraziti i potom pravilno leciti.
      u slucaju infekcije polno prenosivom klicom lece se oba partnera a odnosi su sa zastitom.