Imam 55 godina, mokrenje uredno, nikturija da 1 x, mlaz dobar, nema krvi u mokraci. Bio sam juce kod urologa i kaze ovako a ja bas ne razumem sve ili nije mi jasno.: [b]us[/b] m. Besike je jako distendirana bez patoloskog sadrzaja. Prostata se tesko vizualizira. Velicine 47x33x40 ml, volumen 32 ml. Nakon mikacije zaostaje 30 ml ru. [b]rt[/b]prostata je velicine oko 4 cm, nehomogena, u levom lobusu palpiram nodus koji je minimalno tvrdji od okoline glatke povrsine. Exprimat poz. Dgadenoma prostatae n40. Th: 0 kontrola sa nalazima urin, uk. Ks, se, nefrogram, psa i f/t psa, i kulmra exprimata prostae urinukultura, /[b]*kako se ovo i gde uzima [/b]/ ----[b]-jos i izvestaj us gornjeg abdomena od juce bubrezi su uredne velicine, nema znakova nefrolitijaze ni ti hidronefroze. Uredan nalaz jetre, zucne kese, zucnih vodova, pankreasa i slezine. Aorta je u distalnom delu, neposredno ispred racve vrecasto lako dilatirana, rubno trombozirana, promera 32 mm. Zakljucak: aneurysma sacciformis thromboticans aortae abdominalis. Preporucuje se konsultacija vaskularnog hirurga. [/b] - kod prostate mi bas puno nije toga jasno, /pocev od velicine /negde dimezije u gr ili mm ili ml. /i uzimanje ovih ne klasicnih laboratorijskih analiza, inace kao prevenciju /vec oko 6 meseci/u odnosu na moje godine pijem caj od male mlecike 1 mala kasika caja ujutro + isto to uvece 1/2 h pre jela. -a kod povecane aorte tek neznam sta je. , nadam se da nisam bio dugacak i komplikovan,: oops:

    Odgovoreno: 10. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Za stanje na aorti konsultovati vaskularne hirurge.
      ultrazvuk gornjrg abdomena je uredan.
      sto se prostate tice, urolog vam je napipao cvor i zbog toga je dao da se odrade laboratorijske analize i
      tumorski markeri za prostatu/tpsa i fpsa/. Prostata je lako uvecana i posle mokrenja zaostaje mokraca u
      besic, odnosno besika se ne prazni potpuno. I. Sada se cekaju trazene analize. Ocekujem da sve bude dobro.