Postovani, pre mesec ipo dana prilikom seksualnog odnosa doziveo sam povredu fractura penis. Uradjena je operacija prelomljenog mokracnog kanala i do sada je proslo mesec dana od operacije. Moje zdravstveno stanje je odlicno, ali ono sto mene interesuje je spermogram. Pitam se da li ova povreda moze uticati na spermogram, s obzirom da za sada imam erekcije ali ejakulacijom sperma ne izlazi pod jakim pritiskom kao nekada (nekada je mlaz sperme zavrsavao i 15-ak cm od penisa) . Sada se prilikom ejakulacije sperma izbaci na max 1-2 cm od penisa (vise se sliva, ne da izlazi pod pritiskom) . Napomenuo bih da mi je doktor prepisao terapiju u vidu vezbi erekcije 2-3 puta dnevno po pola sata i sa tom terapijom sam poceo pre 3 dana. Kada mogu da ocekujem da se stvari vrate na prvobitno stanje? Takodje me interesuje da li se ovom operacijom menjaju karakteristike spermograma???

    Odgovoreno: 05. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Ova operacija ne utice na spermogram a sa smanjenjem kalibra uretre
      teze i sperma izlazi kroz kanal pri ejakulaciji.
      nadajmo se da ce to vremenom da se normalizuje.