1. Morganella morganii bakterija

    Pitanje broj: #110473

    Poštovani, mojoj trogodišnjoj devojčici izolovana je morganella morganii 30000cfu/ml u urinu. Šta to znači i šta preduzeti? Inače ima 1-2 leukocita, malo bledih eritrocita, u urinu, tđ. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 12. 2012.
    • Poštovana,

      Morganella morgani je gram negativna bakterija koja je predstavnik tipicne oportunisticke bakterije
      koja izaziva infekcije kod imuno deficijentnih osoba. Normalno se nalazi u debelom crevu.
      Nemojte koristiti antibiotike. Učite devojcicu da pije sto vise tecnosti, najbolje voda, bez industrijskih sokova.
      Možete joj davati d drops kapi /alfa d3 vitamin 2 kapi dnevno/, sirup polinesian noni 1 kafenu kašiku pre doručka
      i lion kids c tab jednu dnevno.

Komentari na pitanje: #110473

    • Добар дан. Ћерки од 6 година изолована је бактерија Morganella Morganii 100 000 CFU/ml. Може ли се излечити без антибиотика?

    • Poštovani, dečaku od godinu dana i 3 meseca,izolovana Morganella morganii 80 000cfu/ml u urinu. Recite mi šta to znači i kako se leči. Hvala unapred. Srdačan pozdrav

    • Više od pola godine lečim Morganellu morganii antibioticima bez rezultata. Nalazi su pozitivni, prisutna u većem broju. Nakon injekcija Gentamicina nestala je, ali se ubrzo vratila. Da li postoje prirodni lekovi protiv nje?

    • Dobar dan, suprug ima bakteriju u urinu Morganella Morganii. Kako se leči?