Treba da operisem herniju ingvinalnu na obe strane, operisao sam varicocelu laparaskopski obostrano, zanim me kada se stavlja mrezica da li postoji rizik za neplodnost i koliki je u procentima hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Operacija preponske kile nije opasnost za smanjenje plodnosti.
      ali zato operaciju varikocele ne treba raditi ako sama varikocela nije uzrok neplodnosti.
      mrezica i sama operacija vas ne treba da zanimaju. To prepustite profesionalcima koji to rade.