Zelela bih da vas pitam moja majka je operisala rak grlica materice koji je zahvatio jos neke organe to je uspesno sve otklonjeno ali tokom operacije mislili su da ima i na besici isto pa su doktori to hteli da otklone i pritom joj ostetili besiku bezpotrebno jer je imala masno tkivo na besici, pa su na to mesto gde je ostecena besika ugradili joj kao neku malu cevcicu neznam tacno kako se zove zaboravila sam i posle toga je imala zracenje nakon cega je odma pocela stalno da mokri mislili su da je do te cevcice pa su je izvadili ali ona i dalje mokri pa su utvrdili doktori da joj se pojavila fistula na besici te da je to razlog njenog stalnog mokrenja doktori po tom pitanju su joj davali silne inekcije ali nista nije pomoglo a non stop je salju na zracenje i sad je pocela da prima hemo terapiju, pa me zanima dali postoji neki nacin da se ta fistula ukloni i da prestane to mokrenje? Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Na zalost jedna od tezih komplikacija takvih operacija je i fistula /komunikacija/izmedju besike i vagine.
      posto su u toku terapije zracenjem i citostaticima za sada se fistuka operativno ne moze resiti.
      moze pokusati sa stalnim kateterom u besici, pa neka sama proceni sta joj je komfornije.
      ako ste u mogucnosti moze koristiti terapiju i suplementima.
      za vise imate moj meil.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #110318

    • 6. februara mi je izvadjena materica. Posle tri dana vade kateter ,moj prvi odlazak u toalet uriniram krv, zatim i drugi, pa mi vraćaju kateter. Niko ne spominje komplikacije koje mogu biti. Urolog kaze mehanička povreda kateterom. Posle par dana odem kuci ,sa kateterom,i počne urin niz butine da mi ide pored katetera.Rekli su da odmah dodjem u bolnicu. U pelenama sam pored katetera. Utvrdjena je fistula.Posle 2 nedelje citoskopom mi ulaze u bešiku i pokušaju da to, da kažem, zavare ali ne uspeva. Zatim mi posle 3 nedelje rade hirursku intervenciju, ušivaju kroz vaginu 2 reda konaca. A kroz bešiku opet ulaze citoskopom pa pokušavaju da zatvore, što oni kažu zalepe bešiku.Tri dana urin je samo na kateter išao,četvrti dan opet se stvorila ta ista fistula,odnosno otvorila. Juce mi kaze urolog naredna 2 meseca da nastavim da nosim kateter,pa će probati neku operaciju. Da li je moguće toliko dugo da moram ovo čudo da nosim, da bi oni videli tačno kolika je fistula i kakvog je oblika? 30 posto mi daju šanse da se samo zatvori. Molim za vaše mišljenje. Hvala puno.

    • Jelena rusov 28. 12. 2012.

      Dragi gospodine dali biste mi mogli ukratko obljasniti dali je stavljanje ponovnog katetera bolno i koliko je vremena potrebno da prodje od prve operacije da bi se mogla izvrsiti druga. Hvala unapred