Postovani doktore, pre 7 meseci imao sam upalu mokracnih kanala i krvi u mokraci. Koristio sam antibiotik i radio uz, gde je bilo sve u redu. Pre mesec dana ponovo upala, ponovo antibiotik i uz, opet sve u redu. Sledece sedmice treba da radim analize krvi i mokrace jer mora da prodju 10 dana posle antibiotika. A imam i problem astenozospermija. Radio sam 2 spermograma i uvek isto. Interesuje me da li upala mokracnih kanala ima veze sa smanjenim brojem pokretnih spematozoida. Unapred hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 24. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Astenospermija je smanjena pokretljivost spermatozoida koja cesto moze biti udruzena i sa smanjenim brojem
      spermatozoida-oligospermijom.
      najcesci uzrok ovih poremecaja je infekcije, ali moze biti i varikocela pa i autoimuni procesi.
      posto navodite da ste imali infekcije treba bakterioloskim testovima utvrditi o kojoj se infekciji radi i
      potom pravilno leciti. Ako se radi o polno prenosivim klicama, leci se i partnerka, a dok traje lecenje, odnosi
      su sa zastitom.