Postovani doktore, radio sam, izmedju ostalog, i tpsa (bez fpsa) i rezultat je 4, 36. Prije godinu dana bio je 2, 35. Prije 21 godinu operisan sam na zeludcu, izvrsena je resekcija bilrot ii. Utvrden je maligni limfom nh. Sprovedena je hemioterapija bacop u trajanju od 5 mjeseci. Nakon ovoga, redovno sam na kontrolama i uglavnom, sve je u redu. Zbog povecanih rizika, godisnje vrsim detaljne pretrage. Najnoviji krvni nalazi su u referentnim granicama. Na uz pregladu je prostata dimenzija 36x30x40 mm. Na rtg pluca stoji da je u toraksu smanjena mineralizacija. Dobio sam uputnice za test tiroidne zlijezde (pth, tsh i tg) , dxa (test za osteoporozu) , tpsa, fpsa, index psa, ce++. Molim vase misljenje.

    Odgovoreno: 21. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Rezultat tpsa je u granicama.
      niste naveli koliko imate godina.
      tamo za pola godine uradite i tpsa i fpsa pa da vidimo kakav je index.
      ove analize koje imate da uradite uradite pa se javite na moj meil, ali se obavezno pozovite
      na broj i datum ovog odgovora.
      zbog osnovne bolesti vam predlazem da koristite i sirup organic noni i d drops kapi /alfa d3 vitamin/.
      za vise informacija moj meil: bocokic@gmail. Com