Postovani doktore imam pitanje za vas koje jos nisam nikom postavio i sto je najgore jos uvijek nisam isao kod doktora iako radim u domu zdravlja. . Prije nekih 30-tak dana dok sam citao zekst o prevenciji raka testisa odlucio sam da izvrsim samopregled jer sam se sjetio da sam jos 10 godina unazad osjetio nesto na lijevom testisu sto ne postoji na desnom. . Detaljno sam izvrsio pregled i posebnu paznju dao cisti koja se nalazi iznad lijevog testisa i koju imam oko13-15 godina a ja sam star 28 godina. Sve ostalo je u redu osim ta cista za koju nisam ni znao da je cista a znao sam da je imam. . Veoma detaljno sam pregledao da bih se uvjerio da izmedju ciste i testisa ima razmak oko 3-5 mm medjutim povezana je sa testisom. . Posle detaljnog proucavanja uvjeren sam da se radi o spermatoceli koja je velicine 2-3mm u precniku. S obzirom da je imam vec godinama i da sam procitao da je 30% mmuskaraca ima te ciste mislio sam ok nema problema. Medjutim problem je nastao u tome sto sam je izgleda prilikom pregleda "povrijedio" pa sam u narednim danima osjecao blag i tup ali dosadan bol. Odlucio sam da oblacim siroku odjecu jer sam shvatio da je sada malo tijesnije bokserice povredjuju. Od tada sam prosao kroz faze u kojima mi se znalo desiti da po 3-4 dana ne osjetim nikakav bol ali bih na ovaj ili onaj nacin odjecom i polozajima tijela znao da pogorsam stanje i opet osjetim neprijatnosti. Shvatam da je to upaljeno i da zato osjecam neprijatnosti, na svu srecu nema uvecanja ciste i cini mi se da je velicina ostala ista mozda malo veca. Moje razmisljanje je takvo da ako bih uspio da izvedem da prodju 10-15 dana bez novog "povredjivanja" da bi upala skroz prosla i da bih mogao da nastavim normnalno funcionisanje. Nisam isaoi kod urologa nisam pio nikakve ljekove i bas zato vam pisem jer bih pokusao sa nekom terapijom pa i ako to ne bi uspjelo onda bih bio prinudjen da idem kod urologa. . Mogu da dobijem bilo koji antibiotik i bez recepta jer sam radnik zdravstvene ustanove a ni u kom slucaju ne bih isao kod doktora iz moje ustanove vec kod privatnika. Ja bih vas zamolio da mi date predlog kakvu terapiju da probam 10-15 dana. . Ono na sta sam naisao je da doktori ljudima koji imaju slicne probleme kao ja prepisuju ciprofloksacin ili neomicin. . Kakav je vas predlog? Veliko hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 21. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Prvo da posetite urologa i da uradite ultrazvuk testisa pa i osnovne laboratorijske pretrage.
      mislim da je bezbolnije da krenete sa paraprotex i probiobalance tabletama no sa sintetskim antibioticima.
      videti na www. Suplementi-srb. Com