Da li biste mi protumačili nalaz: streptococcus alfa haemolyticus, u urinu izolovano 80. 000 mikroorganizama, mali broj. Nalaz nije signifikantan. Antibiogram je rađen. Doktori kažu da nije potrebno primeniti terapiju ali ako i dalje imam problema s učestalim mokrenjem (bez ikakvih bolova ili peckanja) da ipak uzmem palitrex po antibiogramu kao najlakši 2 *2 osam dana? Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Alfa hemoliticki streptokok najcesce napada sluzokozu gornjih respiratornih puteva a u
      poslednje vreme ga sve vise ima i u urinarnim putevima.
      vama je vas doktor dao dobru preporuku.