Postovani dijagnostikovana mi je obostrana varikocela najblazeg stepena prepisano mi je da pijem oligogal se, cink, vitamine c i e, da pijem zeleni caj i caj od brusnice, dosta voca i povrca. . . Inace spermogram mi je dobar u vecini parametara izuzev br spermatozoida u 1ml koji je 7, 0x10^6l. Moj urolog kaze da to nije za operaciju i da ne preduzimam nista dok se ne odlucim da pravim decu. Moje pitanje se tice fizickih aktivnosti i sporta. Da li mogu da se bavim aktivnostima kao sto su dizanje tegova, brza setnja, fudbal. . . Zaboravio sam da pitam svog urologa a po onome sto sam citao na internetu neki kazu da nije pametno trenirati jer trening utice na povecanje varikocele a neki kazu da treba trenirati jer fizicka aktivnost poboljsava spermatogenezu, pa bih hteo da cujem vase strucno misljenje. . . Unapred veliko hvala!

    Odgovoreno: 19. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Vas urolog vam je sve dobro objasnio sto se tice varikocela.
      slobodno se bavite fizickim aktivnostima.
      pored lekova koje uzimate predlozio bih vam i koriscenje oximaxa i l karnitina.
      videti na www. Suplementi-srb. Com