Poštovanje znam da je gužva sa pitanjima, ali nadam se da ćete naći vremena, evo da ponovim pitanje, po treći put. . . Uspešno sam, konačno, ustanovio problem, s medicinske strane gledišta. Dakle retrogradna cistouretrografija. To stoji na nalazu lekara specijaliste. Inače problem vučem već nekih 6-7 godina. Mikcija je otežana i semena tečnnost ne izlazi uopšte ili (retko) može da se "nacedi" ručno, ali retko zaista. . . Naravno da je u toj fazi i bešika pod upalom. . . Vrlo bitna stvar i dijabetičar sam, na insulinu, već 17 godina. . . Dalje u izveštaju lekara specijaliste stoji: "na distalnom kraju prostatične prema membranoznoj uretri, postoji lučna anteriona deformacija sa značajnim suzeženjem lumena uretre, bez proksimalne dilatacije. Nije isključena kompresija spolja, delom urogenitalne dijafragme. Distalno je uretra normalnog kalibra. " da ne ulazim u sopstvenu nemarnost i zapuštanje tog problema svih ovih godina, molio bih nekoga za savet o rešavanju ovog problema. . . Lekar je predložio hirurškim putem, u opštoj anesteziji da preseče suženi deo i sastavi ostala dva kraja, da ga izbaci znači. Međutim, rizik je kaže, solidno veliki jer je u blizini mišić ili nerv, žlezda šta li, koja kontroliše mokrenje, pa bi lako mogao postati "invalid" bez kontrole mokrenja. . . Plus dodajem i rizik da ostanem na ulici, jer cena za tu intervenciju kod istog privatnog lekara bi bila par hiljada evra: o kako iz iskustva i iz činjenice da postoji rizik, koji postoji, nemam previše poverenja u bilo kog urologa, uz poštovanje svih koji savesno i odgovorno rade taj posao, verujte da situacija uopšte nije naivna, što se izbora lekara tiče. Voleo bih da čujem mišljenja, savete i iskustva, kao i predloge, šta bi bilo najbolje i na koji način uraditi? Hvala unapred, na vremenu i savetima. . . Pozdrav!

    Odgovoreno: 19. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Vec sam vam dava puta odgovorio na ovo pitanje pa vas molim da odgovore nadjete i da ih procitate.
      ako vam posle toga nesto nije jasno onda se javite opet.