Poštovani, pre dva dana sam poslata u hitnu pomoć na vma zbog jakih bolova u oblasti leve slabine. Uradili su mi labortatorijske nalaze i uz abdomena. Dijagnoza urologa mi je sledeća: colica renalis, hydronpherosis, calc. Ureteris. Znači u levom bubregu imam kamen veličine 11x5mm. Dobila sam terapiju i uput za intravensko snimanje pa ćemo videti za dalje, prepostavlja doktor da ću morati na lasersko razbijanje kamena. Imam dva pitanja: 1. Da li ću prilikom tog laserskog razbijanja biti hospitalizovana? 2. Pored lekova diklofenak supp. I pipem dobila sam da pijem i tamsol, za šta se moja doktorka opšte prakse začudila, jer se on prepisuje isključivo muškarcima, pošto se koristi u lečenju prostate. Moje pitanje je, da l da ga pijem, tj. Ima li uopšte efekta kod žena?

    Odgovoreno: 16. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Tamsol opusta glatke misice uretera i sa tom idejom vam je i dat.
      doktor verovatno procenjuje da kamen mozete izbaciti bez ikakve intervencije.