Postovani, imam 27 godina i u braku sam 2 godine. Toliko vreme supruga i ja pokusavamo da dobijemo dete ali bezuspesno. Moj spermogram, zapremina ejakulata 2cm, vreme razvodbnjavanja 10 min, viskozitet normalan, ph vrednost 7, 5. Normokineza 50% , hipokineza 40% , akineza 10% . Broj u 1ccm 57. 812. 50 broj u celom ejakulatu 115. 625. 000. Normalne forme 89, 5, patoloske forme: glava 4, 4% , vrat 3, 2% , rep 2, 7% . Dijagnoza hypospermia

    Odgovoreno: 13. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Spermogram je uredan.

      hypospermia znaci smanjena kolicina ejakulata /normalno od dva ml na vise/.
      vas spermogram je uredan.
      molim da se spermogrami skeniraju.