Pozdrav, prije tri dana sam bio kod urologa na pregledu zbog zakrivljenja penisa, rekao sam mu da uzimam e vitamin već tri mjeseca ali bez vidljivih pomaka, on mi je dao lijek"tamoxifen"da uzimam dnevno po pet tableta od po 10mg tako tri mjeseca pa onda na kontrolu. Na internetu sam našao da se taj lijek koristi za liječenje žena oboljelih od karcinoma dojke kao i za snižavanje ženskog hormona estrogena. Sad me zanima kakve veze ovaj lijek ima sa mojim slučajem, da li se koristi i kod muškaraca i da li je urolog napravio grešku? Zanima me vaše mišljenje po tom pitanju? Hvala

    Odgovoreno: 10. 12. 2012.
    • Poštovani,
      U osnovi zakrivljenja vaseg penisa lezi peyronijeva bolest/induratio penis plastica/koja se
      medikamentozno moze leciti i tamoxifenom.
      videti -prof. Dr. Med. H. Porst hamburg