Mozeteli da mi kazete vase misljenje o ovim nalazima za spermogram, i ako je potrebno lecenje da mi preporucite doktora, tj. Dali mogu da imam dece, unapred hvala trajanje apstinencije 4 dana izgled belicast zapremina ejakulata 3 likvefakcija 3 viskoznost normalna koagulacija da ph 8 broj spermatozoida/ml 36, 5 broj spermatozoida/vol 109, 5 progresivno pokretnih 30 pokretnih u mestu 10 nepokretnih 60 leukocita 1-2 u vidnom polju do 15- spermocitogram normalne forme 36 abnormalne forme 64 glava 14 vrat 0 rep 50

    Odgovoreno: 05. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Broj dobar.
      pokretljivost lako smanjena.
      povecan broj spermatozoida nepravilne gradje.
      broj leukocita povisen. To govori za prisustvo infekcije koja mora da se ispita i
      potom pravilno leci. Nakon toga ocekujem poboljsanje spermograma i
      normalnu oplodnju.