Imam infekciju mokracnih kanala i upalu bubrega. Trudna sam u 8moj nedelji trudnoce. U terapiji doktor mi prepisao terapije cystone 3x 2. Sad sam citala da nesme da se koristi u prvom trimestru trudnoce. Doktor je inace upoznat sa mojom trudnocom. Nigde nisam procitala nezeljena dejstva ovog leka i zasto nesme da se koristi u prvom trimestru trudnoce, sta moze da se desi primenom cystone u prvom trimestru, kako on utice na plod. Da li da nastavim da koristim tablete ili da ih izbacim iz upotrebe. Unapred hvala. Poz

    Odgovoreno: 03. 12. 2012.
    • Poštovana,
      U prva tri meseca trudnoce se u principu izbegavaju svi lekovi zbog organogeneze ploda.
      cystone se bas ne preporucuje trudnicama iako je biljni preparat.
      predlazem vam da prekinete taj preparat i da uradite pregled urina i urinokulturu a
      da pijete dva do tri litra tecnosti dnevno.
      u prva tri meseca su najmanje za plod toksicni penicilinski preparati ako bas mora antibiotika.