Poštovani doktore, uradila sam nalaze urina i krvi, međutim reakcija porodičnog doktora malo me uplašila. Nalazi urina nisu baš sjajni, evo rezultata: izgled: zamućen boja: žuta ph: 5, 0 specifična težina: 1020 proteini: pozitivni glukoza: neg ketonska tijela: neg krv: neg nitriti: neg bilirubin: neg lkc: 8-10 epitel: nešto bakterije: masa - nađeni granulirani cilindri molim vas da mi malo bolje objasnite rezultate nalaza, unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 03. 12. 2012.
    • Poštovana,
      U sedimentu urina kod vas nisu dobri leukociti /normalno do pet/ sto je znak infekcije.
      vaseg doktora su uplasili cilindri.
      po saniranju infekcije ponovite urin.
      ako bude bilo i dalje cilindara, onda konsultujte nefrologa.