Pozdrav, htio bih vam postaviti pitanje, nedavno sam bio kod urologa koji mi je postavio dijagnozu "induratio penis plastica"a kao terapiju sam dobio vitamin e od 200mg da uzimam 2 mjeseca 2x1 tabletu dnevno. Nakon mjesec dana terapije ne vidim baš neki pomak, penis je i dalje ukrivljen na lijevu stranu, šta vi po pitanju toga predlažete, čuo sam da se daju i injekcije u plak a i da se može i operativno korigovati, pa me zanima šta je od toga najbolje i što bi dalo rezultat? Dalje što me zanima je to, šta bi mogao biti uzrok nastanka zakrivljenja penisa da li je u pitanju genetski nasledna bolest ili je stvar u tome što je kod mene kožica bila zalijepljena za glans penisa sve do moje 15 godine kada se sama odvojila, do tada je bilo nemoguće prevući preko vrha penisa, onda se pojavila fimoza koju sam pokušavao liječiti na sve moguće načine, tako da bi na kraju završilo sa obrezivanjem penisa u 21 godini života. E sad me zanima da li na osnovu gore navedenog moglo doći do zakrivljenja penisa usljed gore navedenog a sve to zbog nemogućnosti razvoja penisa zbog zalijepljene kožice za glans? Hvala

    Odgovoreno: 05. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Peyronova bolest /induratio penis plastica/ je uglavnom nepoznate etiologije.
      lecenje je konzervativno sve dok zakrivljenje penisa zbog fibroznog plaka, jako ne otezava polni odnos.
      tada se radi operativna korekcija.
      konzervativna terapija podrazumeva koriscenje raznih vitamina, lokalno ubrizgavanje hijaluronidaze u plak,
      promenu nacina zivota. . .