Poštovani, vec više decenija imam problem sa stvaranjem kamenja u bubregu. Ovih dana mi je rađen eswl i razbijen kamen od 25mm. Sastav apatite (kalcijum-fosfat) . Ispitivan hormon paratiroidne (bo) . Urinokultura sterilna, ca, p, mg, alp u normali. Ph urina oko 6. U 24 urinu p je bio 41. Urin često ima mlečno belu boju i ako se držim dijeteskog režima. Kako izlečiti ovu fosfatouriju i sprečiti recidiv kamena? Hvala.

    Odgovoreno: 29. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Promenite nacin ishrane, i sto vise tecnosti.
      alkalizovati mokracu.
      mozete pored adekvatne ishrane koristiti i alkalnu jonizovanu vodu.
      za vise imate moj meil.