U krvi mi je pronađena toxoplazmoza, gde je igg pozitivan a img negativan. U međuvremenu sam dobila upalu mišićnog tkiva i na leđima u predelu bubrega došlo je do pojave ciste veličine od 14 - 47 m m. Posle toga sam dobila infarkt i zapalenje pluća. Da li gore navedena dijagnoza ima veze sa bolestima koje su nastale posle toga? Infarkt i zapalenje pluća je sanirano bolničkim lečenjem a ciste su se čak povećale i u većem broju. Šta mi savetujete da preduzmem dalje jer momentalno nemam nikakvu terapiju niti bilo kakav savet za dalje lečenje?

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Pitanje nije iz domena urologije.
      pozitivna igg frakcija je znak stare infekcije parazitom toxoplazma gondii.
      smatra se da od 20-30% populacije boluje od ove parazitoze.
      infarkt i zapaljenje pluca su posledica oslabljenog imuniteta kod vas na sta je sigurno uticalo i
      postojanje toxoplazmoze.
      predlazem vam da se obratite infektologu za terapiju.
      pored klasicne terapije /bactrim, spirmicin, daraprim/ u trajanju od vise meseci,
      kao dodatno lecenje predlozio bih vam koriscenje suplemenata i jacanje imuniteta.
      za vise informacija se mozete obratiti na moj meil: bocokic@gmail. Com