Postovani doktore uradio sam spermogram i spermokulturu pa bi voleo da mi protumacite nalaze, tj dal je sve ok. Izgled: belicast zapremina ejakulata 2ml likvefakcija 5 min viskoznost: normalna koagulacija: da ph: 8 broj spermatozoida/ml: 49 broj spermatozoida/vol: 98 progresivno pokretnih: 15% pokretnih u mestu: 5% nepokretnih: 80% leukociti: 15-18 spermocitogram: normalne forme 21% abnormalne forme 79% glava: 22% vrat: 0% rep: 57% trajanje apsinancije 3 dana. Spermokultura: izolovana je fizioloska flora prednjeg dela uretre.

    Odgovoreno: 30. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Smanjena je pokretljivost a takodjer i procenat spermatozoida normalnog oblika.
      uzrok tome je verovatno infekcija a o cemu govori prisustvo infekcije.
      infekciju treba ispitati a potom leciti.
      za vise imate i moj meil: bocokic@gmail. Com