Uradio sam spermogram 19. 11. 2012 godine rezultata pregleda je a) osobina ejakulata zapremina ejakulata u cm 4 vreme razvodnjavanja 15 min viskoznost normalan ph vrednost 8 b) pokretljivost i broj spermatozoida normokineza / hipokineza / anikineza /% broj u 1cm / u celom ejakulatu /. Normalne forme /% pataloške forme /% napomena: u centrifugatu sperme nađeno je na više vidnih polja 5-6 nepokretnih spermatozoida. Nađeni su leukociti i bakterije. Ponoviti pregled. Gore navedene rezultate radio sam u centru za javno zdravlje zaječar. Istoga dana sam uradio i sprmokulturu rezultat mikrobiološkin ispitivanja patogene bakterije nisu izolovane. Navedene nalaze sam odradio po nalogu ginekologa moje supruge jer duže vreme pokušavamo da dobijemo dete. Pitanje je sledeće gledajući po forumima, a uporedbom sa ovim mojim nalazima nešto mi se tu ne uklapa jer nigde u nalazu nema broj spermatozoida, boja semene tečnosti, izgled samog spermatozoida, dalje mada sam laik po ovom pitanju nigde nema pokretljivost, pa mi ovaj moj nalaz izgleda kao čist promašaj tj da su gospoda iz zavoda za javno zdravlje zeznuli moj uzorak, pa nisu uspeli da odrede sve potrebne parametre, a meni ovaj nalaz hitno treba zbog zakazanih pregleda koje ima moja supruga a između ostalog su joj tražili da dostavi ove moje nalaze. Ja najverovatnije moram ponoviti i jedno i drugo jer po ovom gore napisanom rezultati su izuzetno šturi a i meni laiku je jasno da su kao takvi neupotrebljivi za bilo kakvo dijagnostikovanje. Znam da ovakvim stvarima nije praksa davati savete po forumima ali ja vas ipak molim da mi objasnite da li ovakvi nalazi govore da je došlo do neke greške ili da ja moram da se obratim urologu.

    Odgovoreno: 29. 11. 2012.
    • Poštovani,
      U svakom slucaju spermogram treba ponoviti.
      najbolje je da ejakulat masturbacijom date u prostorijama zavoda kako bi mogli
      u sto kracem vremenskom roku da ga pregledaju.
      da sacekamo ponovljeni nalaz pa da onda damo zakljucak.
      morate kod urologa na pregled.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #108491

    • Da li si ponovio spermogram, zivo me interesuje jer i ja sam dobio skoro iste rezultate?