Poštovani, imam pitanje za moju majku. Radi se o tome da ima retku stolicu sad vec i vise od dva meseca. Posle prvih par dana od pojave bila je kod lekara, dobila je loperamid tablete i bilo joj je receno da ih pije samo posle retke stolice. Problem je u tome sto ona ima stolicu samo jednom denevno, i to ujutru, u vidu te retke stolice. . Medjutim nije bilo poboljsanja pa joj je lekar rekao da uveca dozu tako sto ce popiti i pre spavanja tabletu. Stoloca je neznatno ocvrsnula, ali po zavrsetku terapije, vratilo se na staro, tj. Retko stanje. . Kaze da ne oseca bolove, stolica iako je retka, ipak je braon boje, nema krvi, kako kaze. . Pije dosta lekova, neke za pritisak, neke za neke druge stvari, dosta je stresna u zadnje vreme zbog gubitka posla. . Molio bi vas za vase misljenje u vezi sa retkom stolicom koja ovoliko dugo traje, a da joj niko od lekara nije rekao da obavi detaljnije pretrage. . Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 30. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Pitanje je za gastroenterologa.
      da pod hitno uradi pregled stolice na bakterije i gljivice i kolonoskopiju.
      sada od lekova paraprotex tab. 2x1 pre jela i acidophilus with psyllium kapsule 1 pre jela.
      videti na www. Suplementi-srb. Com